Силна меѓународната поддршка за успешен референдум

3 копии
2 копии

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ кој јавно поддржува бојкот на референдумот за името, на Твитер напиша за средбата на министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Министерот Димитров напишал: "Статусот на пратеникот А. Милошоски за содржината на мојот разговор со Држ.секретар на САД Мајкл Помпео, е груба политичка ...
| | веќе видена | слични

Прашан за прогноза за референдумот, Димитров одговорил "тешко да достигнеме цензус, очекувам да гласаат најмногу меѓу 600 и 700.000 граѓани". Интересно. Ниту ...
| | веќе видена | слични

Евроамбасадорот Самуел Жбогар референдумот го гледа како суштински момент, бидејќи како што вели, во прашање е иднината на Македонија. Тој во интервјуто за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силна меѓународната поддршка за успешен референдум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: