Вкупно 7,2 милиони денари за спортисти, клубови, спортски настани во Гостивар – Како ќе се дели колачот?

Средства од вкупно 7,2 милиони денари се предвидени во Програмата за поддршка на спортот на општина Гостивар за 2019-та година. Парите се планирани за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Тешко е да утврдиме дали станува збор за грешка при уплата или типот е намерно уплатен? Имено, еден Амриканец, чиј идентитет е неоткриен, изиграл дека Лос ...
| | веќе видена | слични

Босанец, кој живее и работи во Германија во близина на Диселдорф, преку ноќ се збогатил од обложувачница за што не можел ни да сонува, откако успеал да погоди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија има нови херои, македонските одбојкари одиграа фантастичен меч и ја победија силната селекција на Словенија, втор триумф по ред, но се уште не сме ...
сите 334 | | | веќе видена

Вработените од кумановската болница, денеска спонтатно се собраа и мирно протестираа, барајќи да запре насилството врз лекарите и вработените во здравството. ...
сите 266 | | | веќе видена

Октомври на некои знаци ќе им биде обележан со промени и нови настани. Овие три хороскопски знаци може да очекуваат подобрување во одредени сфери од животот. ...
сите 154 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска патува во Ријад каде со саудиските власти ќе разговара за нападот врз нафтените постројки на Саудиска ...
сите 335 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 7,2 милиони денари за спортисти, клубови, спортски настани во Гостивар – Како ќе се дели колачот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: