Почесна артилериска стрелба за Денот на АРМ

6 копии

На Армијата на Република Македонија ѝ посакувам бројни успеси и во иднина, и со поддршката од сите нас, да ги оствариме заложбите за подобро општество и ...
| | веќе видена | слични

По повод 18 Август - Денот на Армијата на Република Македонија, делегација од Кабинетот на претседателот на Владата на Република Македонија составена од Исмет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 79 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 84 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 213 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ...
сите 181 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почесна артилериска стрелба за Денот на АРМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: