Охрид доби 3 мерни станици за следење на загадувањето на воздухот

Охрид доби 3 мерни станици за следење на загадувањето на воздухот лоцирани на неколку локации низ градот. ВАМ уредите уште ги објавуваат информациите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Венко Филипче, министер за здравство вчера на мини интервју на „360 Степени“ рече дека според истражувањето на плунката воочил дека навистина воздухот што го ...
| | веќе видена | слични

Воздухот во Србија и натаму е загаден, покажуваат повеќе мерења. Деновиве, Белград беше најзагаден град на светот. Луѓето велат дека се гушат, и дека смогот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 216 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид доби 3 мерни станици за следење на загадувањето на воздухот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: