ФФМ ги назначи тренерите за младинските групи

3 копии

Македонија | Фудбалската федерација на Македонија ќе гради три нови терени со вештачка трева, првиот од нив ќе биде за Академија Пандев... ФФМ во соработка ...
| | веќе видена | слични

ФФМ преку проектот „Хет-трик 3" на УЕФА, веќе финансираше целосна изградба на десет терени со вештачка трева во исто толку општини во државата. Управниот одбор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веднаш по официјализирањето на оставката на првиот човек на ФФМ Илчо Ѓорѓиоски во јавноста почнаа да кружат разни имиња околу неговиот можен наследник. Во ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година доби нов селектор во името на Добринко Илиевски, а популарниот Пижон ја испрати првата порака по овој нов ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 100 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФФМ ги назначи тренерите за младинските групи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: