Нова офанизива против Исламската држава во Сирија


2 копии

Американските сили формираа нова база во Манбиџ во северна Сирија пред околу три месеци откако турската војска се закани дека ќе влезе во градот, пренесе ...
| | веќе видена | слични

Американските сили воспоставиле воена база во Манбиџ, на северот од Сирија, пред околу три месеца по турските закани дека ќе го нападнат овој град кој го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Воздухопловните сили на Ирак извршиле нов напад во Сирија врз командни позиции на ултрарадикалната сунитска групација Исламска држава, соопшти во неделата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека се случуваат „чудни работи" на територијата на Сирија во близина на границата со Јордан која што е под ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова офанизива против Исламската држава во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: