Промовиран План за зголемување на економскиот раст


Воспоставување исти услови за домашните и странските инвеститори, кои ќе важат подеднакво и во зоните и надвор од нив, транспарентни услови и критериуми за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бизнисот со забелешки за владината програма за економски раст. Ќе им помогне сдамо на големите фирми. Мерките со кои се предвидува финансиска подршка за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерките во владиниот план за економски раст се непрецизирани. Исти критериуми важат за компаниите од различни гранки, што според експертите е неприфатливо. Од ...
| | веќе видена | слични

50 милиони евра за компанииите, плус 16 милиони евра за вработување, владата ги најави економските мерки за 2018-та година. Нема преговарање и пазарење со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По тримесечна конструктивна дебата, во која учествуваа сите чинители во економските политики, конструирани се мерки кои ќе овозможат финансиска стабилизација и ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовиран План за зголемување на економскиот раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: