Седумнаесет години од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила


23 копии

Македонија денеска одбележува седумнаесет години од загинувањето на осуммината припадници на Армијата на Република Македонија кај месноста Љуботенски Бачила во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во спомен на загинатите припадници на Армијата на Република Македонија кај месноста Љуботенски Бачила во 2001 година, делегација од ВМРО-ДПМНЕ предводена од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како никогаш претходно попрашувањето против комарците стана тема во главниот град. Илјадници граѓани се жалеа поради присуството на комарците во Скопје, додека ...
сите 101 | | | веќе видена

Кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и страдаат. Република Македонија ...
сите 46 | | | веќе видена

Дел од институциите кои ги задолжи Владата да достават проекции за сретства кои би можеле да се пренаменат за референдумската кампања веќе испраќаат податоци ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седумнаесет години од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: