„Ќе биде пеколно тешко“: Мартин Вучиќ со поддршка за Тамара и прогноза за останатите учесници на Евровизија


Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, „Танец“, Мартин Вучиќ, по првата полуфинална вечер на Евровизија во Израел, ...
| | веќе видена | слични

Заврши првата полуфинална евровизиска вечер, а познати се и првите 10 финалисти кои обезбедија пласман во саботното финале. Друштво на големата петорка ќе и ...
| | веќе видена | слични

Поп дивата Мадона треба да настапи на годинешната Евровизија во Тел Авив, која се одржува од 14-ти до 18-ти мај, меѓутоа како се наведува во одредени медиуми, ...
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ од самиот почеток го поддржа годинешниот српски претставник на Евровизија 2019, пејачката Невена Божовиќ, а сега откри и еден интересен момент ...
| | веќе видена | слични

 Доколку Тамара Тодевска успее да се пласира во финалето, кои ќе ѝ бидат конкуренти? На раскошната сцена во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од ...
| | веќе видена | слични

Минатогодишната победничка на „Евровизија“, Нета од Израел, ја отвори првата полуфинална вечер со песната „Toy“, која на нејзината држава и овозможни одржување ...
| | веќе видена | слични

 Настанот се одржа на урнатините од згради и други објекти, кои израелските авиони ги уништија за време на неодамнешните ескалации на судирите меѓу израелските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 152 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 155 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 149 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ќе биде пеколно тешко“: Мартин Вучиќ со поддршка за Тамара и прогноза за останатите учесници на Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: