Мигранти од Пакистан пронајдени во возило кај Стоби

На 17.07.2018 година во 12:15 часот на улица „Ангел Винички“ во Виница полициски службеници вршејќи работи од областа на сообраќајот на даден знак со „стоп ...
| | веќе видена | слични

Маж со своето возило се обидел да ги прегази полициските службеници кои го стопирале на улицата Ангел Винички во Виница. „На даден знак со ‘стоп-палка’ на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Околу 11,30 часот во Скопје на улицата „Македонско Косовска Бригада" полициски службеници од Одделението за безбедност на сообраќајот на патиштата додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Возач, кај кого полицијата констатирала алкохол во крвта, бил приведен ноќеска во Полициската станица, откако ги омаловажувал полицајците и сакал да продолжи ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 23,30 часот, при преземање на службени дејства за регулирање на сообраќајот, полицајци од Берово пред угостителски објект на раскрсницата помеѓу улица ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Затвореник од Казнено-поправната установа во Прилеп повредил двајца полициски службеници кои требало заедно со уште еден затвореник да ги спроведат од Општата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инцидентот се случил вчера околу 16 часот во кругот на Општата болница „Борка Талески“ во Прилеп кога полициските службеници со службено возило требало по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 185 | | | веќе видена

Се очекува утре пред полноќ да се гласа Законот за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. Седницата започна уште вчера, а по жестоката ...
сите 120 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 34 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 132 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 207 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Непознати лица со молотови коктели синоќа го нападнале домот на пратеничката од СИРИЗА ,Теодора Ѕакри, додека во него било нејзиното семејство во грчкиот град ...
сите 90 | | | веќе видена

Душко Тошиќ фудбалерот и сопруг на Јелена Карлеуша, ја изневерувал српската пејачка со манекенката Софија Милошевиќ. Како што пренесуваат српските медиуми, ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мигранти од Пакистан пронајдени во возило кај Стоби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: