Колку лицемерно: Донации за Нотр Дам за само два дена - а за гладни деца?


Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
| | веќе видена | слични

Откако бројни медиуми објавиле дека за обнова на црквата Нотр Дам за само два дена биле собрани повеќе од милијарда долари, некои луѓе на социјалните мрежи таа ...
| | веќе видена | слични

Францускиот бизнисмен Франсуа Анри Пино пред неколку дена одлучи заедно со својот татко да донираат 100 милиони евра за обнова на Нотр Дам која беше уништена ...
| | веќе видена | слични

Познатиот француски готвач, Ману Феилдел, изразил шокирање поради запрепастувачки големата сума на пари, која е собрана за обнова на катедралата Нотр Дам во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Франција, Емануел Макрон уште првата вечер од големиот пожар ветил дека соборниот храм во Париз, симбол на светското културно наследство, ќе ...
| | веќе видена | слични

Познатиот француски готвач Ману Фиелдел објавил фотографија на „Инстаграм“ од опожарениот Нотр Дам и гладните деца во Африка, испраќајќи порака дека парите ...
| | веќе видена | слични

Познат француски готвач Ману Фсилдел го изрази шокот и незадоволството поради количината на пари која е собрана за обнова на катедралата Нотар Дам. Откако беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 217 | | | веќе видена

На средбата двајцата размениле мислења за севкупните билатерални односи меѓу двет земји и констатирале дека тие се пријателски, со интензивни контакти на ...
сите 236 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку лицемерно: Донации за Нотр Дам за само два дена - а за гладни деца?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: