Доналд Трамп Јуниор сепак ќе сведочи во Конгресот

Градоначланикот на Њујорк од редовите на Демократската партија, Бил де Блазио, објави во четвртокот во видео поставено на YouTube својата кандидатура за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го посети Белград идната година, непосредно после изборите во САД, и ќе понуди решение за косовската криза, тврди ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Адвокатот на претседателот Доналд Трамп, Руди Џулијани, ја откажа посетата на Киев поради тоа што новозибраниот претседател на Украина, Володомир Зеленски е ...
| | веќе видена | слични

,,Според мене, пред-изборите ќе се одиграат меѓу заспаниот порочен Џо и  налудничавиот Берни”, напиша тој на Твитер.. Сите други исчезнуваат со брзината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп е убеден дека кандидат на демократите, со кој ќе се соочи на претседателските избори во ноември 2020 година, ќе биде Џо ...
| | веќе видена | слични
20 копии
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 227 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доналд Трамп Јуниор сепак ќе сведочи во Конгресот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: