Нема да се распишуваат тендери за набавки до 1.000 евра


3 копии

Подигнување на прагот кај јавните набавки, зголемена контрола и менување на старото правило за добивање на тендерот односно приоритет да биде квалитетот, а не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавните набавки треба да бидат привлечни за корисниците, со ефикасни и едноставни постапки, а не дополнително оптоварување во работата, порачааа учесниците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според директорот на Бирото за јавни набавки, Ѓорѓи Георгиевски, новото законско решение кое треба да се дефинира по забелешките од  бизнис заедницата, ќе ...
| | веќе видена | слични

Со новиот Закон за јавни набавки, освен цената како најважен услов во распишувањето на тендер за јавна набавка од страна на државните органи, ќе биде важен и ...
| | веќе видена | слични

В о Стопанската комора министерот за финансии Драган Тевдовски ја информираше бизнис заедницата за предложениот текст на законот за јавни набавки, но и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 242 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

Во охридската полиција утрово се приведени шест лица, странски државјани без документи за идентификација, за кои постои сомневање дека се илегални имигранти. ...
сите 58 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 47 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да се распишуваат тендери за набавки до 1.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: