Што му се случува на телото по само еден тренинг?


Сите ние се плашиме од смртта, само што некој тоа не си го признава ниту себеси. Тоа е нормално, бидејќи ни е непознато и реално е да се чувствува страв. Пред ...
| | веќе видена | слични

На аматерска видео-снимка се гледа како чамец се приближува на плажа во Шпанија. Од него одеднаш излегуваат луѓе кои почнуаат да бегаат. Станува збор за група ...
| | веќе видена | слични

Туристи на една плажа на југот во Шпанија останале затекнати и збунети кога на брегот пристигнал гумен чамец со група од околу 30 мигранти. На видео снимката ...
| | веќе видена | слични

Каснувањето од комарец никако не е пријатно кога ги набљудуваме резултатите на кожата. Мѓутоа, се чини дека е уште пострашно ако набљудуваме од внатре. ...
| | веќе видена | слични

Scott Rumschlag имал генијална идеја и дизајнирал маса која во неколку секунди може да го реши тој проблем На прв поглед изгледа како обична маса, но ...
| | веќе видена | слични

Во големите градови многу важно е сообраќајот совршено да функционира. Мал застој или неправилна работа на сообраќајната инфраструктура може да доведе до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шпанската полиција синоќа ги соопшти имињата на осомничените Мароканци за нападите изведени во Барселона и Камбрилс, во кои 14 лица го загубија животот и ...
сите 394 | | | веќе видена

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 504 | | | веќе видена

Велешани сѐ уште не веруваат во тоа што се случило во нивниот град, на улицата „Коле Цветков", рано утрото на 16 август. Едноставно не можат да поверуват дека ...
сите 117 | | | веќе видена

Поголема група млади луѓе денеска повторно протестираа пред Министерството за внатрешни работи, против полициската бруталност, откако полицаец пред некој ...
сите 155 | | | веќе видена

По повод Денот на Армијата на Република Македонија, претседателот Ѓорге Иванов со Орден за воени заслуги ги одликува Командата за обука и доктрини, Баталјонот ...
сите 156 | | | веќе видена

Разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски означува почеток на реформите во судството кои ќе донесат правда за сите, изјави Петре Шилегов на денешната ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што му се случува на телото по само еден тренинг?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: