Што му се случува на телото по само еден тренинг?


Сите ние се плашиме од смртта, само што некој тоа не си го признава ниту себеси. Тоа е нормално, бидејќи ни е непознато и реално е да се чувствува страв. Пред ...
| | веќе видена | слични

На аматерска видео-снимка се гледа како чамец се приближува на плажа во Шпанија. Од него одеднаш излегуваат луѓе кои почнуаат да бегаат. Станува збор за група ...
| | веќе видена | слични

Туристи на една плажа на југот во Шпанија останале затекнати и збунети кога на брегот пристигнал гумен чамец со група од околу 30 мигранти. На видео снимката ...
| | веќе видена | слични

Каснувањето од комарец никако не е пријатно кога ги набљудуваме резултатите на кожата. Мѓутоа, се чини дека е уште пострашно ако набљудуваме од внатре. ...
| | веќе видена | слични

Scott Rumschlag имал генијална идеја и дизајнирал маса која во неколку секунди може да го реши тој проблем На прв поглед изгледа како обична маса, но ...
| | веќе видена | слични

Во големите градови многу важно е сообраќајот совршено да функционира. Мал застој или неправилна работа на сообраќајната инфраструктура може да доведе до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш по празникот на револуционерната борба, ќе се интензивира распитот на учесниците во крвавите собраниски инциденти од 27-ми април, велат за Телма извори ...
сите 202 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 158 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 190 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 401 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 57 | | | веќе видена

Во првиот круг од локалните избори во Република Македонија се случија низа неправилности, за кои сведочат огромниот број на приговори кои беа поднесени до ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што му се случува на телото по само еден тренинг?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: