Пожарите во Грција најверојатно подметнати


5 копии
3 копии

Грчкиот министер за животна средина, Јоргос Статакис, соопшти дека властите следната недела ќе почнат да уриваат десетици бесправно изградени објекти во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
10 копии

Бројот на идентификувани жртви од катастрофалните пожари во источниот дел на областа Атика, според соопштението на противпожарната служба на Грција, изнесува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дополнително се зголеми бројот на загинати во пожарите во источниот дел на областа Атика, откако 35 годишна жена, денеска им подлегна на повредите во една од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патот од Мати до Рафина е тесен, помеѓу куќи и дворови, иако официјално се вика булевар. Поминува низ населбата Кокино Лиманаки, покрај „плацот на смртта“. Тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 206 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 254 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарите во Грција најверојатно подметнати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: