Гибралтар го објави составот за мечот со Македонија: Полицајци, цариници и човекот кој не посрамоти


Гибралтар, 27 август 2018 (ИНПРЕС) – Македонската фудбалска репрезентација на почетокот на септември ќе го одигра својот прв натпревар во новото натпреварување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската фудбалска репрезентација веќе е во Гибралтар каде денеска го одработи првиот од трите предвидени тренинзи, сето тоа како увертира за дебито кое ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонската А репрезентација се подготвува за првиот натпревар од УЕФА Лигата на нациите против Гибралтар на 6. септември. Фудбалерите предводени од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Фудбалската репрезентација на Македонија го стартува својот поход во новото натпреварување на УЕФА, Лигата на Нации. Првото искушение е да се освои Гибралтар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 282 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 490 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гибралтар го објави составот за мечот со Македонија: Полицајци, цариници и човекот кој не посрамоти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: