Информации за протестите и контрапротестите планирани во Вашингтон во недела

Белите супремисти за во недела, на 12-ти август, најавија протест пред Белата куќа, на годишнината од минатогодишниот митинг на Обединете ја десницата (Unite ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во САД нема места а неонацисти, расисти и бели расисти, порача ќерката на претседателот Иванка Трамп пред одржувањето на собирот на белите националсти во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 189 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 111 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Информации за протестите и контрапротестите планирани во Вашингтон во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: