Коѕијас по Велигден во Скопје


18 копии

Министерот за надворешни работи на Украина, Павло Климкин, денеска и утре престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меморандум за заемна соработка меѓу дипломатските академии во министерствата за надворешни работи на Македонија и на Украина и заедничка декларација, денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров очекува на утрешната средба со неговиот грчки колега Никос Коѕијас во Охрид да биде постигнат прогрес во ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на официјалната посета на Република Македонија, министерот Климкин ќе биде примен и од претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат ...
| | веќе видена | слични

На 11 и 12 април 2018 година, во официјална посета на Република Македонија ќе престојува министерот за надворешни работи на Украина, Павло Климкин. Во рамките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Враќањето на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието и најавената интерпелација за работата на владата, како и претстојната средба меѓу шефовите на дипломатиите на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Од МНР соопштија дека на средбата министрите изразиле задоволство од заемните заложби за внесување нова динамика во политичкиот дијалог, кој е во функција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 124 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 62 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коѕијас по Велигден во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: