Мицотакис има план за Договорот од Преспа

Ограничување на негативните последици од Договорот од Преспа и европската перспектива на Западен Балкан се дел од приоритетите кои новиот грчки премиер ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ограничување на негативните последици од Договорот од Преспа и европската перспектива на Западен Балкан се дел од седумте итни приоритети на грчката Влада во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Имам целосна доверба во нашите можности да ја смениме Грција, рече грчкиот премиер за време на денешната прва владина седница, ги повика членовите на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Ограничување на негативните последици од Договорот од Преспа е еден од седумте итни приоритети на грчката Влада во однос Министерството за надворешни рабои на ...
| | веќе видена | слични

Кирјакос Мицотакис на денешната прва седница на Владата на секој од министрите им подели по еден син коверт/папка што се однесува на  „целите на секое ...
| | веќе видена | слични

Тешка работа Не чека сите. Имам апсолутна доверба во нашата способност да ја смениме Грција. Вака новоизбраниот конзервативен грчки премиер Кирјакос Мицотакис ...
| | веќе видена | слични

Новиот грчки премиер, Кирјакос Мицотакис денеска ќе ја одржи првата владина седница, а на членовите на неговиот кабинет ќе им ги претстави приоритетите и ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 403 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис има план за Договорот од Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: