Меркел се огласи по средбата: НЕМА НИТУ ЗБОР ЗА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ!


2 копии

Канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел објави кусо соопштение по денешната средба со премиерот Зоран Заев во Берлин.Меркел и Заев, како што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Германскиот Бундестаг ќе донесе одлука за одобрување на старт на преговорите на Европската Унија со Северна Македонија во септември, согласно утврдените ...
| | веќе видена | слични

Уверени сме дека Северна Македонија ќе ги започне преговорите со ЕУ оваа година, напиша на својот профил на „фејсбук“ премиерот Зоран Заев.,,,Канцеларката ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, предводена од претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со заменик претседателот за европски прашања ...
| | веќе видена | слични

За разлика од кабинетот на премиерот Заев кој надолго пишува за средбата со Меркел германската влада по средбата во Берлин издаде соопштение кое што е кратко и ...
| | веќе видена | слични

Македонија нема да добие летово датум за преговори со ЕУ. Како што информираше премиерот, Зоран Заев, по средбата со германската канцеларка, Ангела Меркел, ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, предводена од Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со заменик-претседателот за европски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел се огласи по средбата: НЕМА НИТУ ЗБОР ЗА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: