Ентони и официјално останува во Њу Јорк

Ентони и официјално останува во Њу Јорк По долго време од неизвесност, Кармело Ентони конечно се одлучи дека ќе остане во тимот на Њу Јорк Никс и ќе потпише нов 5-годишен максимален договор, со кој ќе заработи над 120 милиони долари. Ентони ја донесе одлуката откако ги посети и ги слушна понудите од Лејкерс, Булс, Никс, Рокетс и Маверикс. Сепак, на крајот се чини дека Фил Џексон му ветил најмногу. Минатата сезона беше катастрофална за Никс и по неа се чинеше дека нема иднина за Мело во тој тим. Покрај тоа, Мело одигра една од најдобрите сезони во својата кариера со просеци од 27.4 поени и највисоки во кариерата 8.1 скок по натпревар, додека реализираше 40 проценти во шутот за три поени. Се покажа како ефектнивен крилен центар, иако за голем дел од својата кариера играше како крило. Нареднато лето ќе биде навистина интересно за Никс. Ќе се ослободи голем простор во финансиите откако ќе им завршат договорите на Амаре Стадемаер и Андреа Барњани и Фил Џексон сигурно ќе повлече некој потег за да донесе звучно име ...
| | веќе видена | слични

Кармело Ентони верен на Њујорк Никс. Кармело Ентони потпиша нов, петгодишен договор со екипата на Њујорк Никс, но не ги „освои“ максималните 129 милиони долари. Имено, Кармело Ентони потпиша за 122 милиони долари, оставајќи ја можноста Никс преостанатите пари да ги искористи за следното лето, кога ќе „јуриша“ на шпанецот Марк Гасол. „Го направи тоа што на некој начин го замоливме. Ни даде простор во договорот, се надевам дека тоа ќе го искористиме следната година“ изјави претседателот на овој НБА тим, Фил Џексон.
| | веќе видена | слични
2 копии

Кармело Ентони ќе остане во Њујорк Никс и ќе потпише нов петгодишен договор, вреден 129 милиони американски долари. Во првата сезона ќе заработи 22,5 милиони долари, а за пет сезони на неговото банковно салдо ќе се слее вистинско богатство. Фил Џексон успеа да го убеди Ентони да остане во Њујорк, иако за него голем интерес појавија и Чикаго, Хјустон и Мајами. Сепак, фановите на Њујорк Никс останува да здивнат затоа што еден од најдобрите стрелци во историјата на НБА и понатаму ќе го носи дресот на овој клуб. Најпознатиот стриптиз клуб во Њујорк, Скорес", вети дека доколку Ентони остане во "големото јаболко", ќе добие доживотен бесплатен стриптиз со девојката што самиот кошаркар ќе ја одбере, а танцува во клубот, плус специјален пијалак со името Мело Кармело", а една од девојките со најубави гради секој меч ќе седи веднаш зад Кармело во првиот ред од трибините за тој добро да се чувствува.
| | веќе видена | слични

Најдобриот играч на кошаркарскиот НБА-лигаш, Њујорк Никс, Kармело Ентони, откако на 1јули стана слободен играч, се договори со својот досегашен клуб да ја продолжат соработката. Ентони за новиот петгодишниот договор ќе добие 129 милиони долари или во првата сезона 22,5 милиони. Со оваа сума тој ќе биде еден од петте најплатени кошаркари во лигата. За услугите на овој кошаркар беа заинтересирани неколку НБА-тима. Во својата кариера Ентони има играно во Денвер (осум сезони) и во Њујорк (четири сезони). Седумпати беше дел и од „Ол старс“ натпреварот во НБА. Со репрезентацијата на САД има три олимписки медали (две златни 2008 и 2012 година, една бронза 2004 година).
| | веќе видена | слични

Првата ѕвезда на Њујорк Никс не планира да го промени клубот. Првата ѕвезда на Њујорк Никс, Кармело Ентони вели дека срцето му е во Њујорк и токму затоа решил да остане во овој клуб. Ентони обави разговори со неколку клубови, беше близу до премин во Чикаго Булс, но на крајот сепак се реши да остане во редовите на Никс. „Секогаш ќе се сеќавам на ова поглавје од мојот живот, јас сум играч на Њујорк Никс со целото мое срце. Се радувам за продолжението на мојата кариера во дресот на Њујорк Никс и продолжената соработка со Фил Џексон, човекот кој прави шампионски тимови“ вели Кармело Ентони.
| | веќе видена | слични

Чекањето за фановите на Њујорк Никс заврши, откако стана јасно дека Кармело Ентони донел одлука да го прифати предложениот петгодишен договор и да остане дел од “Никси”. Самиот играч веќе ги известил останатите тимови кои се интересираа за неговите услуги, дека ќе продолжи да ги брани боите на Њујорк. Лос Анџелес Лејкерс, Хјустон Рокетс и Чикаго Булс беа главните кандидати за потписот на 30-годишното крило, а до последно се шпекулираше дека “биковите” се блиску до негово привлекување, но на крајот Мело останува во Њујорк. Играчот ќе стави потпис под договор со траење од пет години, но се уште не е јасна точната вредност. Најверојатно тоа ќе биде околу 129 милиони долари. 203-сантиметри високата ѕвезда се приклучи кон Њујорк во 2011 година, откако пред тоа во период од осум години беше клучна фигура во тимот на Денвер Нагетс. Никс стигнаа до плеј-офот во три од четири сезони со Мело, но нивното најдобро достигнување беше полуфинале на конференцијата минатата година, а во текот на оваа кампања тие не стигнаа ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите НБА кошаркари, Кармело Ентони, сепак ќе остане во Њујорк Никс. Претставниците на блескавиот крилен играч преговараат со челниците на Никси во врска со новиот договор, пренесува „ЕСПН“. Ентони би требало од Никси да добие максимален договор вреден 129 милиони долари, а во првата сезона 22,5 милиони долари, по што ќе стане еден од петте најплатени играчи во НБА лигата. Откако од 1. јули стана слободен агент, Ентони беше во посета кај заинтересираните екипи, Чикаго Булс, Хјустон Рокетс, Далас Меверикс и Лос Анџелес Лејкерс. Сепак, фановите на Њујорк Никс можат да здивнат затоа што еден од најдобрите стрелци во историјата на НБА и понатаму ќе го носи дресот на овој клуб.
| | веќе видена | слични

Леброн Џејмс ја разреши дилемата околу својата иднина, па сега кошаркарската психоза во НБА се сели кон Њујорк, каде се очекува одговорот од Кармело Ентони. А градот на јаболкото со сите сили се труди да го задржи Мело во својот тим. Во убедувањето се вклучи и најпознатиот стриптиз бар во Њујорк, „Scores“, кој на НБА ѕвездата му понуди неверојатен пакет – доживотен бесплатен стриптиз со девојката што самиот кошаркар ќе ја одбере, а танцува во клубот. Покрај тоа, послужување со специјален напиток „Мело Кармело“, а една од девојките со најубави гради секој меч ќе седи веднаш зад Кармело Ентони, во првиот ред од трибините, за тој да има прекрасен амбиент. Исто така, стриптиз барот ветува дека многу брзо ќе создаде и свои секси мажуретки кои ќе дефилираат на мечевите на Њујорк никс. Ќе биде и организиран и хуманитарен натпревар на кој голи девојки од клубот ќе играат кошарка против селектиран тим на момчиња, а би можел да се приклучи и самиот кошаркар. Сето ова, само Кармело да остане и да потпише нов договор со ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 234 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 159 | | | веќе видена

Народна партија на Австрија (ОВП) на канцеларот Себастијан Курц веројатно е јасен победник на денешните избори за Европскиот парламент, покажува прогнозата на ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ентони и официјално останува во Њу Јорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: