Крива Паланка една од попатните станици на маратонецот Красимир Георгиев

4 копии

Градоначалникот на општина Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, денес го пречека бугарскиот маратонец Красимир Георгиев, кој трча ултрамаратон по Коридорот 8. ...
| | веќе видена | слични

Канал 5 се приклучи на иницијативата и е медиумски покровител на настанот. Во Крива Паланка Мирјана Мирчевска Јовановиќ го следеше денеска.
| | веќе видена | слични

Тој денеска го продолжи ултрамаратонот по Коридорот 8, на трасата од Софија до границата со Македонија. -Нашата основна цел е со овој маратон да ги обединиме ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 14. мај 2019 (ИНПРЕС) – Охрид е на мапата на Красимир Георгиев, бугарскиот ултрамаратонец кој овој месец во својот проект наречен „Коридор 8” трча 1.000 ...
| | веќе видена | слични

Општина Кирва Паланка е еден од градовите што се дел од рутата на познатиот бугарски маратонец, Красимир Георгиев, која месецов ја минува како иницијатива за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот маратонец Красимир Геогиев започна иницијатива за ултра маратон низ Бугарија, Северна Македонија и Албанија, а во насока на промовирање на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот маратонец Красимир Геогиев започна иницијатива за ултра маратон низ Бугарија, Северна Македонија и Албанија, сакајќи да ги промовира подобрените ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев ги повика европските пријатели да гласаат за Тамара Тодевска која ја претставува Македонија на Евровизија.„Со среќа Тамара веќе сме горди ...
сите 337 | | | веќе видена

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 296 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 192 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Кој има проблем со циркулација, главоболка, вртоглавица и недостаток на железо, треварите препорачуваат единствен рецепт. Лекот датира од стари времиња, а ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крива Паланка една од попатните станици на маратонецот Красимир Георгиев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: