Одмрзнувањето на измените во законот за минерални суровини ќе направи големи штети и ќе избрка инвеститори


Остри критики за повторното одмрзнување на постапката за измени во Законот за минерали суровини упатува Македонската асоцијација за рударство. Остри критики ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонската асоцијација на рударството (МАР), Николајчо Николов на прес-конференцијата одржана на 23.07.2018 година, говореше за измените ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ДОМ Лилјана Поповска на прес-конференција одговори на невистините и манипулациите изречени од претставник на рударскиот сектор во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Македонската асоцијација на рударство (МАР) повторно апелира да не се носат измените на Законот за минерални суровини по скратена постапка, туку претходно да ...
| | веќе видена | слични

Продолжува хајката против рударскиот сектор. Тенденциозно се туркаат измените на Законот за минерални суровини по скратена постапка иако со нив, не само што ...
| | веќе видена | слични

Македонската асоцијација за рударство се противи на новите предлог измени во Законот за минерални суровини, предложени од група пратеници во парламентот. Овој ...
| | веќе видена | слични

Измeните на Законот за минерални суровини што жестоко ги судрија екологистите и пратениците со сопствениците на рудници, треба да се најде на парламентарна ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одмрзнувањето на измените во законот за минерални суровини ќе направи големи штети и ќе избрка инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: