Граѓански здруженија бараат отпис на долговите за комунални услуги


5 копии
2 копии

Целосен отпис на долговите за комунални услуги кои стигнале на извршување пред 2014 година бараат неколку граѓански организации. Велат дека стотици илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поднесоа предлог закон до собранието со кој бараат да се избришат долговите направени од 2014-та година. Со овој предлог закон, според нив  би им се излегло во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конфедерацијата на синдикални организации на Република Македонија, здруженијата на граѓани „Човекот над профитот“, „Но пасаран“ и „Гласен текстилец“ денеска во ...
| | веќе видена | слични

Безмалку 9 отсто од граѓаните во Македонија живеат во модерно ропство, покажуваат податоците од најновиот глобален индекс на ропство, кој го објави Рефлектор. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 142 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 218 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓански здруженија бараат отпис на долговите за комунални услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: