Бројот на странски туристи лани поголем за 12,2 отсто


12 копии

Објавените податоци покажуваат дека во декември лани Македонија ја посетиле 36.068 странски туристи, најпосетено било Скопје, а според сместувачките капацитети ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии

Туниски суд осуди седум лица на доживотен затвор за вмешаност во два напади во 2015 година, во кои загинаа повеќе десетици луѓе, повеќето странски туристи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Туристичките аранжмани за Турција лани забележаа раст од над 22 отсто. Скоро 2,5 милиони патници веќе си го резервирале одморот за летово, соопшти Платформата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 167 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 268 | | | веќе видена

Во саботата наутро почина уште еден, 39-годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ), подлегнувајќи им на повредите ...
сите 214 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што Минхенската конференција за безбедност ја доделува како признание за особен придонес за мирот и стабилност во светот и за ...
сите 143 | | | веќе видена

Опозциската ВМРО ДПМНЕ денеска побара одговорност од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за сообраќајната несреќа кај Ласкарци, во која загинаа 15 ...
сите 277 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети, го почнаа процесот на барање на заеднички консензуален кандидат за претседател на државата што според ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на странски туристи лани поголем за 12,2 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: