Заев оствари работна средба со раководството на ИВЗ

4 копии

Група граѓани имаат право да се организираат, но да го остварат истото на начин предвиден во Законот. Според Законот, останува спорен називот, паралелизмот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Македонија и Бугарија во мај ќе организираат три заеднички прослави. На 6 мај во Ново Село ќе биде одбележен Денот на храброста и на бугарската војска, на кое ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фондацијата „Бугарска памет" ќе организира прослава по повод 6 Mај, бугарскиот празник „Ден на храброста" во Ново Село, Македонија. Оваа година за прв пат на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 20. април 2018 (ИНПРЕС) – Светиот Архиерејски Синод на Македонската православна црква – Охридска Архиепископија на својата редовна седница одржана на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија формира работна група за утврдување програма за одбележување на јубилејот 1.000 години од формирањето на Охридската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев оствари работна средба со раководството на ИВЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: