Вулин бара ЕУ „да го заузда“ Харадинај

2 копии
2 копии

Граѓански протест со барање за оставка од државниот јавен обвинител на Косово, Александер Љумези, организиран и поддржан од голем број невладини организации, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај го одликува денеска амбасадорот на САД, Грег Делави со орденот „Златна карта на Косово“, за неговиот досегашен придонес за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот гласноговорник на Ослободителната војска на Косово (ОВК) Јакуп Красниќи упати остри критики на сметка на премиерот Рамуш Харадинај, поради ...
| | веќе видена | слични

Од спецјалниот обвинител Бљакај било барано да „води сметка" при истрагата за лажните воени ветерани, која опфаќа и високи државни функционери. Како што објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовските медиуми денеска објавија доказ дека премиерот Рамуш Харадинај му давал упатства на специјалниот обвинител Елез Бљакај, кој минатат недела поднесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Приштина синоќа беше организиран протест од страна на иницијативата ,,Протестирај”, а се одржа и марш пред седиштата на државниот обвинител и на премиерот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 258 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вулин бара ЕУ „да го заузда“ Харадинај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: