Handcrafted:mk - катализаторска платформа за поддршка на дизајнерски старт ап идеи

Handcrafted:mk е новоснована платформа за поддршка при започнување на мали бизниси чијашто основа е рачната изработка. Се обраќа на дизајнери од сите возрасти ...
| | веќе видена | слични

Со зголемувањето на температурите, деновите стануваат подолги и сонцето се појавува (сеуште) срамежливо, па време е да погледнете од прозорците, да излеземе на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една од најнеобичните колекции на Икеа до сега, е резултат на нивната соработка со Беа Акерлунд, позната дизајнерка и стилистка која има соработувано и со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 134 | | | веќе видена

Температура под нулата за утре наутро најавуваат метеоролозите на повисоките места и по одделни котлини. Според прогнозата утре температурата под нулата ќе се ...
сите 319 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 217 | | | веќе видена

Босанскиот национален совет ги повика Бошњаците кои живеат во Македонија да гласаат „за“ на претстојниот референдум и со тоа да ги отстранат сите препреки за ...
сите 23 | | | веќе видена

Европскиот совет за надворешни работи (ЕЦФР) оценува дека евентуалното менување на границите меѓу Србија и Косово ќе биде проследено со насилство. Во извештај, ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Handcrafted:mk - катализаторска платформа за поддршка на дизајнерски старт ап идеи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: