Тинејџерка следена, па нападната

4 копии

Деветнаесет годишна девојка од Кичево вчера попладне пријавила дека истиот дека околу 16 часот додека се движела пеш кон нејзиниот дом била нападната. „Зад неа одело непознато лице кое и се доближило и со употреба на физичка сила допирајќи ја по телото се обидел да изврши полови дејствија. Притоа се слушнале звуци во близина од кои сторителот најверојатно се уплашил и избегал, информираат од полицијата. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС-Кичево. Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Полицијата трага по шеесет и седумгодишниот А.П. од Кавадарци. Неговата снаа вчера пријавила во полиција дека тој излегол од дома и не се вратил. Тој имал здравствени проблеми и отежнато се движел. Локалната полиција започнала потрага по него.
| | веќе видена | слични

Рано утрово во 2.30 часот во полициската станица-Кавадарци, В.А. (38) од Кавадарци пријавила дека на 9 октомври околу 7 часот од дома во непознат правец се оддалечил нејзиниот свекор П.А. (67), кој имал здравствени проблеми и отежнато движење.Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични

Во 02 часот и 30 минути во Полицијата во Кавадарци, се јавила 38-годишната В.А. и пријавила дека претходниот ден околу 07 часот од дома во непознат правец се оддалечил нејзиниот свекор. Се работи за 67-годишниот П.А. кој имал здравствени проблеми и отежнато движење. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични

Насилник се обидел да силува 19-годишна девојка од Kичево, завчера попладнето во Kичево. Според пријавата на девојката, немилиот настан се случил околу 16 часот додека таа се движела пеш кон својот дом. Девојката забележала дека зад неа одел непознат човек кој ~ се доближил, ја фатил за рацете и потоа на ила ја допирал по телото обидувајќи се да ја силува. Во тој момент од близина се слушнале гласови по што сторителот, кој најверојатно се исплашил да не го фатат, избегал од местото.
| | веќе видена | слични

Деветнаесет годишна кичевка пријавила дека вчера околу 16 часот додека се движела пешки кон нејзиниот дом зад неа одело непознато лице кое и се доближило и со употреба на физичка сила допирајќи ја по телото се обидел да изврши полови дејствија. Притоа се слушнале звуци во близина од кои мажот се исплашил и избегал.
| | веќе видена | слични

Вчера околу 16,.30 часот во полициската станица- -Кичево19-годишна кичевчанка пријавила дека истиот ден половина час пред пријавата непознат маж се обидел да ја силува.Додека 19-годишната девојка се движела пешки кон нејзиниот дом зад неа одело непознато лице кое и се доближило и со употреба на физичка сила допирајќи ја по телото се обидел да изврши полови дејствија. Притоа се слушнале звуци во близина од кои сторителот најверојатно се уплашил и избегал.Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од кичевската полиција.Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

-Зад неа одело непознато лице кое и се доближило и со употреба на физичка сила допирајќи ја по телото се обидел да изврши полови дејствија. Притоа се слушнале звуци во близина од кои сторителот најверојатно се уплашил и избегал, информираат од полицијата. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС-Кичево. Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тинејџерка следена, па нападната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: