Фрчат критики за Французите – „Исчезна магијата на светските шампиони“

Светскиот шампион Франција во одбрана на титулата на СП во Германија и Данска, тргна со скромна победа против Бразил со 24-22 во првиот натпревар во групата А ...
| | веќе видена | слични

Седрик Сораиндо поради повреда нема да го продолжи Светското првенство, а на него во составот на Франција влегува Никола Карабатиќ. Настапот на Карабатиќ на ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Франција вчера успеа да остане непоразена на дербито со Германија и да го сочува првото место во својата група, но на оваа средба „триколорите“ ...
| | веќе видена | слични

Франција и официјално добива огромно засилување во продолжение од првенството! Никола Карабатиќ и официјално е регистриран во селекцијата на Франција за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Репрезентацијата на Франција вчера со звукот на сирената дојде до реми против селекцијата на Германија и се пласира во следната фаза, но остана без капитенот. ...
| | веќе видена | слични

„Триколорите" се спасија во последната секунда, а она што ги загрижува е секако повредата на нивниот пивот, еден од клучните репрезентативци, Седрик Сораиндо. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 360 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 430 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 378 | | | веќе видена

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 413 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 152 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 51 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрчат критики за Французите – „Исчезна магијата на светските шампиони“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: