Јуве на состанок со Жоао Феликс, Дибала ќе биде „испратен“ во Баерн?


3 копии

Бенфика ја одби понудата на Јувентус да го продаде играчот од средниот ред, Жоао Феликс, објавија португалските медиуми. Според „О Јого“ шампионот на Италија ...
| | веќе видена | слични

Според пишувањата на „Тутоспорт“, спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи во следните 24 часа ќе има средба со Жорж Мендеш на која ќе се разговара за ...
| | веќе видена | слични

Според шпанскиот весник „АС“, Јувентус и Бенфика ќе се сретнат на состанок, а главна тема ќе биде младата ѕвезда на португалскиот клуб, Жоао Феликс. Јувентус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младиот португалски фудбалер, Жоао Феликс оваа сезона е вистинска сензација во светот на фудбалот. Овој 19-годишен фудбалер е вистинско откритие во дресот на ...
| | веќе видена | слични

Бенфика ја оправда фаворитската улога против Сетубал и со победата од 4:2 се врати на врвот на табелата во портуалското првенство, а покрај шесте постигнати ...
| | веќе видена | слични

Младиот фудбалер на Бенфика, Жоао Феликс е еден од најпосакуваните фудбалери кај европските гиганти, но сега Португалецот тврди дека успехот на теренот му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aргентинскиот напаѓач Паоло Дибала на крајот на оваа сезона би можел да го напушти Јувентус, шпекулираат медиумите во Италија. Дибала оваа сезона во Јувентус ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 286 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

САД, Велика Британија, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати се заложија за дипломатско решение на кризата со Иран. „Го повикуваме Иран да ги прекине ...
сите 121 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 244 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јуве на состанок со Жоао Феликс, Дибала ќе биде „испратен“ во Баерн?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: