Јовановски назначен за нов тренер на Работнички

Македонскиот прволигаш Работнички од денеска има нов тренер, добро познат лик во клубот од Дебар Маало-искусниот Ѓоре Јовановски. Тој по трет пат во својата ...
| | веќе видена | слични

Ѓоре Јовановски се врати во Градски Парк, по третпат е кормилар на Работнички и ги врати спомените од убавите времиња кога со него на кормилото „романтичарите" ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алексис Ципрас ќе одговори во Парламентот зошто има намера да го ратификува штетниот Договор од Преспа и главно, зошто на Скопјаните им отстапи наводна ...
сите 374 | | | веќе видена

Движењето Река на вчерашниот состанок на политичкиот совет одлучи дека останува во опозиција, но паралелно не ја менува одлуката донесена на Конгресот дека ...
сите 378 | | | веќе видена

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 410 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски назначен за нов тренер на Работнички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: