Моден предизвик: На која пејачка подобро ѝ прилега? (ФОТО)


Поп-пејачката Јелена Карлеуша пред вчера осамна во бел стајлинг во кој се појави на снимањето на новата епизода од музичкиот напревар „Ѕвездите на Гранд“. Меѓутоа, денес и нашата фолк-пејачка Елена Велевска прошета во истиот стајлинг. Бела тесна ролка, тесни бели фармерки и бели високи потпетици – за тие парчиња се одлучија двете колешки, разликата е само во очилата и во чантата. Меѓутоа, Јелена и Елена имаат уште нешто заедничко – а тоа е пресуваната фризура. Па на која подобро и’ прилега, проценете сами!
| | веќе видена | слични

Саша Поповиќ сакал да ја изненади Јелена Карлеуша, меѓутоа, тоа не му успеало. Јелена Крлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во „убиствена“ црна комбинација, закопчана од глава до петици. ✌ A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Feb 7, 2018 at 1:18pm PST Таа и Марија Шерифовиќ „лудо“ се забавувале во студиото заедно со Саша Поповиќ, кому не му било лесно да излезе на крај со двете членки на жирито.А, кога Саша Поповиќ пуштил снимка од младите денови на Јелена таа прво се фатила за глава, а потоа демонстративно го напуштила студиото. „Ама што ти е, сега ќе пушти некои мои на кои сум штрба“ се пошегувала Марија Шерифовиќ со Јелена.
| | веќе видена | слични
2 копии

Јелена Карлеуша секогаш измамува воздишки кај своите фанови кога ќе објави фотографии или видеоа од себе. Овој пат таа објави видео во кое носи мини - бикини и изгледа неверојатно секси. За нејзиниот изглед, пофалби даваат и мажи и жени.
| | веќе видена | слични

Откако веќе неколку дена се зборува дека Елена Велевска ја имитирала Јелена Карлеуша со гардеробата и косата обликувана со преса, фолк-пејачката реши да ја разјасни дилемата. Од една страна Елена важи за една од најстилизираните пејачки на домашната фолк-сцена, велат нејзините фанови, а од друга страна, таа без пардон знае да купи сè што ѝ се допаѓа, за што сведочи и едно видео на „Инстаграм“ од последната турнеја во Австралија каде што за шопинг потрошила над 10.000 евра. „Што се однесува до спорната фотографија со фризурата обликувана со преса која Карлеуша ја имаше неодамна, на 30 мај 2017 година на својот фејсбук-профил постирав фотографија направена од Кики Муки со истата фризура. Тоа што се случува во последниве неколку дена во најмала рака ми е смешно. Зар е грев да бидеш инспириран од некого? Живееме во 21 век каде сè е видено и не можеме да измислиме топла вода. Подобро да ме споредуваат со Карлеуша отколку со Стоја. Ако купите некое парче гардероба од кој било бренд значи вие сте копија на некој ...
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска во Првиот основен суд во Белград, каде што требаше да се соочи со својата колешка Цеца, се појави во бело алудирајќи на тоа дека во овој случај таа е невина. На судењето се појави во придружба на своите адвокат и пиар. Судењето било одложено за април поради тоа што адвокатот на Цеца соопштил дека пејачката не се чувствувала добро. „Јас својот дел го одработив, од друга страна, таа не се појави. Судењето е презакажано за некаде на пролет. Ќе се видиме во некој друг стајлинг“, изјави Карлеуша видно расположена. За потсетување, Јелена и Цеца за првпат се соочија во суд на 24 ноември 2017 година, кога судијата безуспешно се обиде да ги смири.
| | веќе видена | слични

Фолк-пејачката Елена Велевска на социјалните мрежи објави фотографија со која се пофали со новата фризура. По првите фотографии од овој стајлинг, македонската пејачка беше критикувана дека ја имитра српската пејачка Јелена Карлеуша. Како ви се допаѓа?
| | веќе видена | слични

Фолк-пејачката Елена Велевска има нов имиџ. Таа се пофали со новата фризура на социјалните мрежи. За промена, коста ја направила со преса. Кога ја објави оваа фотографија, многумина коментираа дека ја имитира српската пејачка Јелена Карлеуша оти, освен со фризурата, таа објави и фотографија на која е облечена исто како и Карлеуша. Во бели фармерки и бела ролка, со исти фризури направени под преса, единствено им се разликуваа чантите.
| | веќе видена | слични
3 копии

Членката на жирито од познатото музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Керлеуша не можеше да се воздржи, па без влакна на јазикот го коментираше изгледот на еден натпреварувач, но нејзините зборови ги оставија замислени сите во студиото.. Македонскиот натпреварувач Кристијан Јованов, Според мислењето на повеќето членови од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, се покажа добро во вечерашната емисија, но Јелена Карлеуша имаше една замерка. Toned arms workout? Just take a lot of selfies! A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Feb 1, 2018 at 8:18am PST -Има нешто во мажите кои носат очила за вид. Имам потреба на сите да им ги симнам тие очила и да им „ѕвекнам шлаканица“, прокоментира Јелена, а оваа нејзина изјава го изненади младиот Кристијан. -Направи го тоа, те замолувам, порача тој низ смеа, додека во студиото се покрена голема полемика околу контроверзниот испад на Карлеуша. Нашиот Кристијан се претстави со песните од Здравко Чолиќ и Тоше Проески, а ги доби сите седум гласови, потребни за ...
| | веќе видена | слични

Членката на жирито од познатото музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Керлеуша не можеше да се воздржи, па го коментираше изгледот нашиот преставник Кристијан Јованов. Македонскиот натпреварувач , според мислењето на повеќето членови од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, се покажа добро во вечерашната емисија, но Јелена Карлеуша имаше една замерка. „Има нешто во мажите кои носат очила за вид. Имам потреба на сите да им ги симнам тие очила и да им ’ѕвекнам шлаканица’“, прокоментира Јелена, а оваа нејзина изјава го изненади младиот Кристијан. „Направи го тоа, те замолувам“, порача тој низ смеа, додека во студиото се покрена голема полемика околу контроверзниот испад на Карлеуша. Кристијан пееше песни од Здравко Чолиќ и Тоше Проески, а ги доби сите седум гласови, потребни за да се најде во следниот круг.
| | веќе видена | слични

Јелена Карлеуша веќе две децении доминира на естрадата, а пејачката на почетокот од својата кариера јасно стави до знаење дека еден ден ќе биде голема ѕвезда. Како што самите ќе видите од снимката, Јелена тогаш била многу слаба, имала долга руса коса и нема силикони. Еве ја снимката: После кратко време по овој настап Јелена стави силикони и изгледаше многу поинаку: Конечно откриено!Саша Поповиќ јавно проговори за заработката на Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моден предизвик: На која пејачка подобро ѝ прилега? (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: