(ФОТО) Од денес до 13. декември ОСТЕН БИЕНАЛЕ на ЦРТЕЖ Скопје 2018

На 15 септември во 20,00 часот во Мобилната/Монтажна Галерија, во Паркот на Франкофонија ќе се отвори изложбата „Рамнотежист“ на Љубиша Камењаров. Делото ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
8 копии
2 копии
повеќе

Останато

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 179 | | | веќе видена

„Градиме фер и социјално праведно општество на еднакви граѓани. Со реформите на системот на социјална заштита и мерките во Буџетот за 2019 обезбедуваме ...
сите 200 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со панел дискусија го прослави Светскиот ден на студентите. На панел дискусијата присуствува претседателот на ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Од денес до 13. декември ОСТЕН БИЕНАЛЕ на ЦРТЕЖ Скопје 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: