МОЛБА ЗА РАБОТА: Живеам со свекрва...

2 копии

Приказна на оваа докторка од породилиште е толку емотивна, поради која ќе ви потечат и солзи… Влегувам во породилиштето… На породилната маса, има млада ...
| | веќе видена | слични

 Мајка, сопруга и снаа одлучи да ѝ напише емотивно писмо на свекрвата. Најмногу од сѐ, благодарна ѝ е што таа е жената која го родила и воспитала нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

 „Сакам да ти кажам дека сум уморен исто како и ти, ама се трудам да ти бидам потпора. Се обидувам да останам силен и да бидам тука за тебе, бидејќи тоа ми е ...
| | веќе видена | слични

Дали се сеќавате и вие на ова? – Кога ќе пораснеш, ќе сфатиш. – Затвори ја устата дали ти е јасно? – Твоја единствена обврска ти е да учиш! – Облечи ги ...
| | веќе видена | слични

Немој да пишуваш, ќе те стават на листа. Немој да зборуваш, не е време. Внимавај. Ова се реченици со кои постојано се среќавав долго време. И? Што со тоа? Која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 158 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОЛБА ЗА РАБОТА: Живеам со свекрва...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: