Богоевски: Да се ревидираат сите постапки кои Јанева и СЈО ги водело


2 копии

Основното јавно обвинителство и припадници на Министерството за внатрешни работи вчера имале налог за приведување на специјалната јавна обвинителка Катица ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник и учесник во „Шарената револуција“, Павле Богоевски на својот Фејсбук профил ги коментираше поледните случувања и вмешаноста на СЈО во ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката од СЈО Ленче Ристоска вели дека дејствијата на поединци не ги карактеризираат дејствувањата на целата институција, бидејќи СЈО е институција во ...
| | веќе видена | слични

Пресот на обвинителката Ленче Ристоска беше нималку грациозен, а уште помалку доследен во споредба со славните прес-конференции каде театрално ги изведуваа и ...
| | веќе видена | слични

Со неа, денеска не се слушнале ниту нејзините колеги од обвинителството, кои дури вчера разбрале и за нејзината намера да поднесе оставка. Ленче Ристовска, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богоевски: Да се ревидираат сите постапки кои Јанева и СЈО ги водело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: