И би… Си се вратија дома (видео)


Ако „фудбалот се врати дома“, тогаш по вечерашниве случувања следува дека дома му е Хрватска.Англија стартуваше фантастично со прекрасен гол од слободен удар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СП 2018 | Се спушти завесата од Светското првенство во фудбал кое се одржа во Русија, победникот на крајот од турнирот е Франција која во големото финале ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Само 15-тина минути по почетокот на второто полувреме, репрезентациајта на Франција со голот на Погба зголеми на 3-1, по што стрелаше и Мбапе за 4-1. Откако на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Познатата хрватска пејачка, понекогаш и актерка, Нивес Целзиус одново е во центарот на вниманието. По пласманот во финалето на СП во Русија ги поздрави сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 306 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, рече дека во Парламентот започнува исклучиво критична расправа за националното прашање, а сите пратеници за ...
сите 205 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 187 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по интервенција на ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И би… Си се вратија дома (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: