Најголемите љубовни тајни на хороскопските знаци

Секоја личност може да се најде во ситуација во текот на животот, кога едноставно ќе мора да ги послуша сопствените инстинкти и верувања, и да донесе одлука која најверојатно ќе му го смени животот во целост. ОВЕН Брзо и силно се вљубуваат, рано се обврзуваат и посветуваат на саканите, но потоа почнуваат да се оддалечуваат. Најчесто има еден период во кој размислуваат и ги преиспитуваат своите чувства, но обично потоа типичниот Овен заминува. БИК И мажите и жените родени во знакот на Бик се познати по тоа што се верни и посветени на своите партнери. Кога ќе се заљубат се врзуваат за цел живот. Но, ако сексуалниот живот стане монотон ќе почнат да се прашуваат дали врската има смисла. Најверојатно во таков случај ќе изневерат, но никогаш нема да признаат, ниту пак ќе го остават партнерот/ партнерката поради тоа. БЛИЗНАЦИ Близнаците обично се многу посветени и верни и никогаш не ги оставаат партнерите, но затоа пак им ги тренираат нервите до крајни граници. Близнаците најмногу ќе ги заинтересирате и врзете ако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Додека смртта не нѐ раздели“ во денешно време повеќе значи „додека разводот не нѐ раздвои“. Овие хороскопски знаци се предодредени да имаат повеќе од еден брак и да поминуваат низ бракоразводни парници. Бик – Секогаш во петта брзина. Биковите целиот свој живот имаат можност да запознаваат интересни личности на најразлични места. Весели и помалку бучни, припадниците на оовј земски знак лесно привлекуваат внимание кај спротивниот пол и пред бракот имаат многу врски и авантури. На тој начин успеваат да искристализираат во главата покрај каква личност сакаат да го поминат животот. За брачен партнер најчесто бираат лица со кои не се предолго во врска, и на тој потег се одлучуваат повеќе наслонувајќи се на интуиција, отколку на рационално размислување. Биковите се добродушни и широкогради, така што за саканата личност би направиле се’ на светот. Но, Бикот има проблем со љубоморни испади и не сака за неговиот партнер друг да се интресира. Дури и кога е во брак, Бикот сака да се движи на многу места и често ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некои хороскопски знаци се предодредени да имаат повеќе од еден брак и да поминуваат низ бракоразводни парници. Еве кои се тие. Бик: Секогаш во петта брзина, Биковите целиот свој живот имаат можност да запознаваат интересни личности на најразлични места. Весели и помалку бучни, припадниците на оовј земски знак лесно привлекуваат внимание кај спротивниот пол, и пред бракот имаат многу врски и авантури. Така што успеваат да искристализираат во главата покрај каква личност сакаат да го поминат животот. За брачен партнер најчесто бираат лица со кои не се предолго во врска, и на тој потег се одлучуваат повеќе наслонувајќи се на интуиција, отколку на рационално размислување. Биковите се добродушни и широкогради, тка што за саканата личност би направиле се’ на светот. Но, Бикот има проблем со љубоморни испади и не сака за неговиот партнер друг да се интресира. Дури и кога е во брак, Бикот сака да се движи на многу места и често ќе го запоставува домот и семејниот живот. Но, кога ќе види дека бракот му е на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

6 комбинации во хороскопот кој создаваат најубави љубовни приказни Вага и Шкорпија Вагите и Скорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. Вагите уживаат кога се посакувани, а Скорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Вагите се советници, а Скорпиите го уживаат тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува потребите на двете страни. Таквата комбинација не настанува од прва, туку на почетокот постои негодување поради различните карактери. Сепак, кога тие ќе поминат повеќе време заедно, комбинацијата е одлична. Тие создаваат поврзаност меѓу себе каква што немаат со никој друг. Риби и Рак Познати по својата огромна емоционалност и интуитивна природа, Раковите и Рибите се разбираат меѓу себе како никој друг. Заедно, тие се губат во својот свет на идеализирање и заеднички ја создаваат својата среќа, далеку од другите. Поврзаноста меѓу нив се забележува секогаш. Тие се одлични заедно бидејќи создаваат баланс. Ракот чувствува многу и е приземјен, додека пак Рибите се креативни и ...
| | веќе видена | слични

Кога и да запознаете некоја Шкорпија, треба да знаете дека тука се крие нешто многу повеќе од физички изглед. Поради тоа ви претставуваме 15 причини зошто Шкорпиите владеат во Зодијакот: 1.Тие се многу посветени и се водат од страстите. Длабоко во себе се емотивни. 2.Никогаш не се предаваат, одат секогаш до крај. 3.Независни се. Не се потпираат на другите, кога е помош во прашање. 4.Знаат да бидат и добри тимск играчи. Тие се интензивни лидери и секогаш се спремни да земат одговорност. 5.Тие се синоним на лојалност. Екстремно се лојални, без разлика дали е во прашање љубов, пријателство или пак семејство. 6.Ако ги изневерите за нив важи правилото “око за око”.Никогаш не забораваат и сервираат најдобра освета. 7.Ако сте тука за нив, и тие ќе бидат секогаш тука за вас. 8.Нема никакви сомнежи во пријателството со Шкорпијата. 9.Во една љубовна врска даваат максимум. Даваат и сакаат љубов. 10.Најдобар хороскопски знак во кревет. Тоа за нив не е само задоволување, туку уживање во животот. Затоа за неа се вели дека ...
| | веќе видена | слични

Брутално се искрени и токму заради тоа секогаш знаете на што сте со нив. А, тоа може да биде нож со две острици. Секој хороскопски знак има барем една иритирачка особина за која сите му замеруваат, но дали знаевте дека има само еден кој ја носи титулата најиритантен? Тоа е Девицата. Девиците знаат да ја искомплицираат и наједноставната работа на светот. Девиците сакаат да анализираат, а при донесувањето на одлуките мора да бидат запознаени и со најситниот детаљ. Не попуштаат, критикуваат, претерано многу се грижат и токму тоа ги нервира луѓето околу нив. Познати се како ситничари кои сакаат се да биде во совршен ред, а ако направите нешто што не им одговара, ќе се погрижат никогаш да не го заборавите тоа. Сепак, фантастично се снаоѓаат во стресни ситуации и под притисок, практични се, а своите грижи ги задржуваат за себе и не дозволуваат негативно да влијаат на другите. Па, следен пат кога ќе ве изнервира некоја Девица, запаметете ја само последната реченица. Тие никогаш нема да ве поштедат од нивната ...
| | веќе видена | слични

Овен Ова е познат зодијачки палавко, кој не се помирува лесно со ударите на судбината, Ќе се инати и на најтешката болест, настојувајќи да докаже дека е посилен од неа и дека со ништо, освен со силата и супериорноста не се разликува од останатите луѓе. Ќе ги поднесува и најтешките животни предизвици. Ќе го претрпи и најголемото предавство од пријателот, ќе се обиде да се привикне на загубата на саканата личност и ќе настојува да се однесува како ништо да не се случило. Едно сепак не може да поднесува, а тоа е да предизвикува сожалување. Тогаш станува раздразлив и агресивен и со многу врева и бес ќе настојува да го скрие своето страдање. Бик По природа се наклонети кон меланхолично и тажно расположение и не се некакви херои кога се во прашање ударите на животот. И банална незгода ќе им го обои лицето со тмурна сенка, а големите загуби во животот ќе ги направат безчувствителни, намрштени и недруштвени. Наклонети се кон препуштање кон животните текови, па и тогаш кога тие очигледно водат кон пропаст. За да се ...
| | веќе видена | слични

Типична претставничка од групата на земјени хороскопски знаци која цврсто стои на земјата и не е склона на фантазирање туку живее во реалноста и зема од неа колку што може повеќе. Претпоставувате дека станува збор за Јарец. Неверојатно силна, дамата Јарец може да ги преброди сите животни препреки, а секој проблем го решава смирено. Иако на момент може да делува ладно и резервирано, сепак под површината се крие дама со одлична смисла за хумор која чезнее по сигурност. Своите амбиции е подготвена да ги жртвува само поради семејството. По природа не се вљубува лесно на прв поглед, ниту сака да го губи своето време на бесмислен флерт. Љубовта за неа е сериозна работа и ако некој и се допаѓа нема се да препушти на судбината туку свесна за своите способности ќе ги земе работите во свои раце и ќе се погрижи да го добие мажот кој го посакува. Сака да биде рамноправна со својот партнер, а на него секогаш ќе му биде поддршка, особено во тешките моменти. Совршен партнер за неа е некој кој сака да успее во животот колку ...
| | веќе видена | слични

Кај овие жени љубовта често е поврзана со физичкиот однос, а познати се и како ненаситни љубовници. Меѓутоа, жените од овој знак нема туку така лесно да ги освоите. Прво мора да им покажете дека имате чувства, дека се грижите за останатите и дека имате разбирање. Тогаш страствената жена Овен ќе биде само ваша!
| | веќе видена | слични

Жените со хороскопскиот знак овен знак обожаваат љубовни игри и тие веднаш би заминале со вас во кревет и би се препуштиле на страственото уживање доколку сте по нивен мерак. Овен Кај овие жени љубовта често е поврзана со физичкиот однос, а познати се и како ненаситни љубовници. Меѓутоа, жените од овој знак нема туку така лесно да ги освоите. Прво мора да им покажете дека имате чувства, дека се грижите за останатите и дека имате разбирање. Тогаш страствената жена Овен ќе биде само ваша!
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која на почетокот на неделава си поднесе неотповиклива оставка, а неколку ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемите љубовни тајни на хороскопските знаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: