„Ауди“ влетало во полициски конвој, повредени шест полицајци

Девет лица се повредени, од кои шест полицајци, во сообраќајна несреќа што се случила вчера околу полноќ во Скопје, а во која учествувале полициско возило и автомобил. Според полицијата, сообраќајката се случила половина час по полноќ, на булеварот Партизански одреди во близина на крстосницата со булеварот 8 Септември. Во сообраќајката учествувале автомобил „ауди“ во кое се возеле тројца и возило „пинц“, сопственост на МВР, во кое имало шест полицајци. Во сообраќајката биле повредени сите деветмина и со возила на Итна помош биле пренесени во Градската болница и во Ургентниот центар. По дадената лекарска помош повредените биле пуштени на домашно лекување. Полицијата извршила увид на местото на настанот, а случајот ќе го испитува и Одделот за внатрешна контрола при МВР. Очевидци велат дека „аудито“ со голема брзина влетало во полицискиот конвој поради што дошло до несреќата.
| | веќе видена | слични
7 копии

Две лица загинаа, а четворица се повредени при престрелка и напад со автомобил-бомба во турскиот округ Батман. Двајца курдски борци отвориле оган врз возило на локален градоначалник, а потоа ја активирале автомобил-бомбата во близина на седиште на жандармеријата. Гувернерот на Батман изјавил дека напаѓачите не успеале да го погодат автомобилот на градоначалникот на Козлук, туку сосема друго возило, при што е убиен еден учител, а друг патник бил полесно повреден. Потоа напаѓачите го активирале експлозивот во украдениот автомобил на контролен пункт во близина на жандармериската база во градот Бакирхан. Во нападот повредени се двајца војници и еден цивил, а еден од напаѓачите е убиен. Засега никој нема преземено одговорност за нападот.
| | веќе видена | слични

Две лица се убиени, а четворица се повредени во престрелка и напад на автомобил бомба во Батман, Турција. Според информациите двајца борци на курдите отвориле оган кон возило на градоначалник. Тие истовремено ја активирале и автомобил бомбата, но градоначалникот на Козлук не било погодено, но куршумите завршиле во возилото во кое бил учител кој бил застрелан. Потоа напаѓачите го активирале експлозивот во украдениот автомобил на контролен пункт во близина на жандармериската база во градот Бакирхан. Во нападот повредени се двајца војници и еден цивил, а еден од напаѓачите е убиен. Засега никој нема преземено одговорност за нападот. Loading...
| | веќе видена | слични

Двајца војници и еден цивил се повредени во напад врз воена станица во југоисточната турска провинција Батман, соопштува весникот Hurryet. Во моментот други детали за инцидентот не се соопштуваат.
| | веќе видена | слични

Припадниците на посебната единица на полицијата синоќа доживејаа страшна несреќа на Партизанска, кога Ауди се забило во нивното полициско возило. Во несреќата учествувале возило на МВР во кое се наоѓале шест припадници на полицијата и автомобил „Ауди“ со скопски регистерски ознаки во кој имало три лица, а за среќа сите минале со полесни повреди. Полицијата изврши увид.
| | веќе видена | слични

Страшна несреќа во која осуммина специјалци беа повредени, се случи синоќа на Партизанска, ауди со скопски регистерски таблички со голема брзина му го пресекло патот на полициски конвој. Како што пишува денеска Вест, очевидци велат дека аудито поминало со голема брзина на црвено и ја игнорирало ротацијата. Возачот не бил повреден при несреќата. Се очекуваат повеќе детали.
| | веќе видена | слични

Според неофицијални информации на Алфа, до несреќата дошло кога возачот на возилото „Ауди“ не почитувајќи ја светлосната сигнализација му го попречел патот на полициското возило кое се движело во конвој со ротација. Голема среќа имале синоќа полицајците од Посебната единица за поддршка (ПЕП) кога ја завршувале смената и се враќале во базата. Смачканиот „Пинц гауер“, превртен на булеварот Партизанска доволно кажува за стравотната сообраќајка која се случила синоќа 30 минути после полноќ. Во несреќата повредени се 9 лица, 6 припадници на полицијата и возачот и двајцата сопатници во „аудито“ кои учествувале во сообраќајката. За среќа, сите поминале со полесни повреди, после интервенцијата на лекарите пуштени се на домашно лекување. Според неофицијални информации на Алфа, до несреќата дошло кога возачот на возилото „Ауди“ не почитувајќи ја светлосната сигнализација му го попречел патот на полициското возило кое се движело во конвој со ротација. Од ударот, полициското возило се превртело, штетата на „аудито“ е ...
| | веќе видена | слични

На 05.06.2017 година во 00.30 часот во Скопје на бул. „Партизански Одреди“, во близина на крстосницата со бул. „8-ми Септември“, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторно возило „Пинц“, сопственост на МВР во кое имало вкупно шест полициски службеници и патничко моторно возило „Ауди“ во кое се превезувале три лица. Во незгодата со телесни повреди се здобиле сите девет лица. Истите со возила на Итна медицинска помош биле пренесени во Градска општа болница и Ургентен центар и по укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје. За настанот е запознаен и Одделот за внатрешна контрола при Министерството за внатрешни работи. Loading...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ауди“ влетало во полициски конвој, повредени шест полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: