Груевски: Ова е полоша верзија од тоа што јавно го отфрливме во 2009 година


2 копии

Поранешниот премиер и екс лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на својот „Фејсбук“ профил напиша дека тоа што било јавно отфрлено во 2009 година денеска било ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, го прекина дводневниот мол по договорот помеѓу Скопје и Атина за предлогот „Северна Македонија“. Тој на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски се огласи на ФБ за новиот предлог за името – Северна Македонија. Тој на социјалната мрежа фејсбук објави две негови изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова е полоша верзија од онаа што ја отфрливме во 2009-та година, напиша во коментар за договорот со Грција, поранешниот премиер Никола Груевски, на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски се огласи со свој став за новиот предлог за името - Северна Македонија. На својот профил на социјалната мрежа Фејсбук, тој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот премиер, Никола Груевски, со споделување линкови од видеа со негови изјави во периодот кога тој беше на власт се огласи на Фејсбук во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Јавно отфрленото во 2009-тата – денес прифатено, но во далеку полоша верзија. Не само за надворешна, туку и за целосна внатрешна употреба, плус промена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Констатирана беше одговорност за службена злоупотреба на бившиот директор на БЈБ Лазе Велковски. Кога веќе не е спорно дека има одговорност, тогаш не треба да ...
сите 180 | | | веќе видена

Параглајдеристот – херој загина во судар во воздух во Македонија , пишува BBC. 54 – годишниот Инес Пауел , пред својот финален настап во Британското отворено ...
сите 62 | | | веќе видена

Хроничното недостасување на финансии за научно истражувачки проекти од областа на науката и образованието без оглед дали се од научен, технички или ...
сите 47 | | | веќе видена

Заврши спасувачката операција за исчезнатите под урнатините на надвозникот Моранди во Џенова. Со што е потврдено дека во несреќата загинаа 43 лица. Деветмина ...
сите 130 | | | веќе видена

„Охридско лето 2018“ е едно од најуспешните изданија, основа од која ќе ги градиме следните, кои ќе бидат скалило погоре во однос на квалитетот, оцени денеска ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот на Гана, Нана Акуфо Адо од понеделник прогласи еднонеделна жалост по смртта на поранешниот Генерален секретар на Обединетите нации , Кофи ...
сите 45 | | | веќе видена

„Имаме случај каде сомневањата се дека СДСМ, Сојуз на борци на НОВ и Сојуз на синдикати на Македонија во Куманово изнајмуваат на правни субјекти, имот кој е во ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Ова е полоша верзија од тоа што јавно го отфрливме во 2009 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: