Сега „гризат прсти“: Јунајтед одбил да го купи Де Лихт поради бизарна причина!


Ајакс имаше фантастична сезона во Лигата на шампиони и многу фудбалери на холандскиот клуб ја воодушевија фудбалската јавност. Еден од нив е сигурно Матијас де ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Холандските фудбалер Френки Де Јонг и Матијс Де Лихт го привлекоа вниманието доцна синоќа кога пристигнаа на аеродромот во Барселона. Целата експедиција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јап Стам е вистинска холандска легенда која остави голема трага како во репрезентацијата така и во клубовите во кои настапуваше. Тој добро знае како е да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ајакс оваа сезона ги освои симпатиите на цела европска спортска јавност, не само поради тоа што ги елиминираше големите фаворити Реал Мадрид и Јувентус, туку и ...
| | веќе видена | слични

Составот на Ајакс со триумфот над Де Грапшап со 4-1 и официјално ја потврдија лигашката титула или поточно доминацијата во Холандија со оглед на тоа што во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Премиерот Зоран Заев и еврокомесарката за правда Вера Јоурова денеска на средба во Скопје оцениле дека државава покажала добри резултати во борбата против ...
сите 323 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 141 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 158 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 124 | | | веќе видена

Владата треба да го почитува мислењето на Меѓународниот монетарен фонд, но не треба слепо да ги слуша нивните совети, сметааст дел од бизнисмените кои ги ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сега „гризат прсти“: Јунајтед одбил да го купи Де Лихт поради бизарна причина!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: