Ново возило за заловување и транспорт на бездомните кучиња на градските улици

ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје денеска го стави во употреба новото возило наменето за заловување и транспорт на бездомните кучиња од скопските улици. Ова е ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Градот Скопје го демантира Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ дека во предлог-изменувањето и дополнување на буџетот на Град Скопје за 2018 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Си игра ли Град Скопје со довербата на активистите за права на животните, како и довербата на секој граѓанин кој очекува проблемот со бездомните животни да ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението наведуваат дека станува збор за средства кои биле проценети како неопходни за да се направат основни измени и услови за работа на Вардариште. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ денеска преку соопштение јавно прашуваат која е причината поради што парите првично наменети за Вардариште, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
сите 109 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 13 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 105 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново возило за заловување и транспорт на бездомните кучиња на градските улици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: