Во 11 училишта почна вакцинација на повеќе од 480 деца


4 копии

Директорот на Здравствениот дом Злате Мехмедовиќ вели дека во првата теренска вакцинација биле вакцинирани во Скопје само 300 деца што не е дволно. Во ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Администрацијата на американската држава Њујорк продолжи да затвора училишта и да изрекува казни, за да се запре ширењето на морбили. Федерални службеници ...
| | веќе видена | слични

Ширењето на вирусот морбили во САД е на највисоко ниво во изминатите 25 години. Земјата превзема драстични мерки против малите сипаници. Од почетокот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Млада пациентка заразена со морбили се бори за живот и е на апарати за дишење на Инфективна. Во тешка состојба се уште тројца заболени, информираа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осветениот крст, што вчера во водите на реката Луда Мара го фати 26-годишниот Александар Ристески од Прилеп, денеска е поставен на плоштадот во Кавадарци, при ...
сите 288 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 356 | | | веќе видена

Претставникот од ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски и од СДСМ Бојан Маричиќ денеска се сретнаа и разговараа по повод законот за јавно обвинителство.На средбата како што ...
сите 206 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во 11 училишта почна вакцинација на повеќе од 480 деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: