Фрлена боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина


4 копии

Мали инциденти меѓу демонстрантите и полицијата се случија во центарот на Атина за време на синоќешниот протест за поддршка на лидерот на терористичката ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Грчката полиција соопшти дека 36-годишeн маж е приведен на испитување по нападот на анархистичката група „Рувиконас“ (Рубикон) врз зградата на парламентот во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Анархистичката група „Рубикон“ презеде одговорност за упадот на група лица во дворот на грчкиот Парламент и фрлените пиротехнички материјал и бои врз ѕидовите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис го оцени како крајно недемократски и неприфатлив чин денешниот напад со бои и пиротехника врз парламентарната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Врховниот суд на Грција денеска ќе одржи седница за дозволата на Димитрис Куфодинас, по иницијатива на јавната обвинителка да се отфрли одлуката на судот од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 677 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 520 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 148 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 216 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрлена боја врз резиденцијата на американскиот амбасадор во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: