ФОКУС НА ДЕНОТ: Пендаровски побара заслужена шанса од ЕУ, Туск искрено му одговори

Во јуни Европската Унија има историска можност да покаже лидерство и визија за иднината на нашиот регион со тоа што ќе и додели датум за преговори на Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе одржи седница во Парламентот. На дневен ред се видувањата од Берлин и Париз околу долгорочната визија за ...
| | веќе видена | слични

Откако претседателот Стево Пендаровски побара разрешување на професорката Иванка Василевска која беше претставник во Националниот совет за евроинтеграции на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иванка Василевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, објави дека со задоволство го прифаќа барањето за нејзино разрешување како претставник на Националниот совет за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде именуван ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска побара разрешување на Иванка Василевска, претставник во Националниот совет за евроинтеграции на Собранието на ...
| | веќе видена | слични

Професорката Иванка Василевска (порано Додовска), членка на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, сè уште е претставник на Претседателот на државата во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево пендаровски побара разрешување на Иванка Василевска, инаку член на ИЗвршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, како претставник на Националниот совет ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кабинетот на Претседателот , денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието, Илија Димовски дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пендаровски побара заслужена шанса од ЕУ, Туск искрено му одговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: