На Гинекологија во Чаир почина родилка по компликации во бременоста


13 копии

Денеска, во претпладневните часови, почина родилка како резултат на комплицирана бременост, информираа од Специјалната болница по гинекологија и акушерство ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во присуство на министрите за труд и социјална политика Мила Царовска и за здравство Венко Филипче, како и на градоначалникот на општина Струмица, Коста ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Имплементираме план за рационализација и спојување на здравствените домови и болници во градовите каде тоа може да се направи. Веќе ја завршивме постапката на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство чека да завршат роковите за жалба во однос на тендерот за реагенси што беше поништен. „Во петок ќе ја донесеме одлуката за ...
| | веќе видена | слични

Нема лекарска грешка во случајот со смртта на 28 годишната родилка Маја Паневска од Свети Николе, која почина неколку часа по породувањето во штипската ...
| | веќе видена | слични

Детската болница „Козле“доби акредитација како медицинска установа која ги исполнува сите стандарди за квалититет на работа. Поканата за овој настан Kанал 5 го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нова софистицирана опрема која вклучува и рендген апарат наменет за снимање деца, кој нема зрачење како рендген апаратите за возрасни, доби Детската болница ...
| | веќе видена | слични

Нема лекарска грешка во случајот со родилката Маја Паневска од Свети Николе, која пред месец ипол почина во штипската болница. Комисијата што ја формираше ...
| | веќе видена | слични

Медицинска компликација е причина за смртта на родилката во Штип, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Министерството за здравство пред два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Гинекологија во Чаир почина родилка по компликации во бременоста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: