Перуанска мака – чудотворната билка од Андите

Аронијата е овошје кое до неодамна воопшто не беше проучено. Има извонредни лековити својства, а древните Индијанци го користеле за разни лекови состојки. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова подрачје е идеално за одгледување на оваа билка која носи огромна заработка. Аронијата во последно време стана невообичаено популарна и се повеќе барана, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу луѓе обожаваат да јадат зелка. Но, дури и оние на кои овој зеленчук малку потешко им паѓа на стомакот, не би требало да се откажат од неговите лековити ...
| | веќе видена | слични

Сонот на многу жени е да најдат природно средство кое ќе направи нивните гради да бидат поголеми, но и да имаат помал обем на половината. Семето од пискавица ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 192 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 226 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перуанска мака – чудотворната билка од Андите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: