Ердоган: Уделот на опозицијата во Исбанк оди за Министерството за финансии

3 копии

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска изјави дека сопственичкиот удел на опозициската Републиканска народна партија во банката Исбанк, порано или ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вчера попладне во Истанбул се сретна со претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган. На ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателите на Србија и Турција, Александар Вучиќ и Реџеп Таип Ердоган во телефонски разговор уште еднаш ја истакнаа својата цврста заложба за заедничко ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека државата е подготвена да води борба против терористичките групи во оние реони од Сирија од кои ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со приватна посета на „Света Софија“ во Истанбул, грчкиот премиер вчера го започна вториот ден од посетата на Турција, а веднаш потоа замина на островот Халки ...
| | веќе видена | слични

Нов турски фудбалски клуб што ќе носи амблем на турското претседателство беше официјално регистриран оваа недела. Тоа е прва таква иницијатива, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас на Анкара наиде на критики во Грција, среде влошувањето на односите помеѓу двете држави, пишува „Ал џезира“ Турција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 112 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Уделот на опозицијата во Исбанк оди за Министерството за финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: