Во Анкара отворена најголемата болница во Европа, ќе прима 30.000 пациенти дневно


Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се ...
| | веќе видена | слични

Американците наскоро би можеле да ја замрзнат продажбата на борбениот авион од петта генерација „Ф-35“ на Турција, поради најавата на Анкара за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Во Анкара отворен најголемиот тематски парк во Европа „Вондерленд Евроазија“ Тематскиот парк Анкапарк „Вондерленд Евроазија“, најголемиот тематски парк во ...
| | веќе видена | слични

Реџеп Таип Ердоган дојде на власт во 2003 година, нудејќи стабилно водство, нов поттик кон членството во Европската Унија (ЕУ) и погоден пристап за бизнис. Во ...
| | веќе видена | слични

Турската полиција синоќа употреби солзавец на протестот на кој и покрај забраната, се собрале неколку илјади луѓе во централното градско подрачје на Истанбул ...
| | веќе видена | слични

Во Анкара, Турција, е отворена една од најголемите градски болници во светот. Болницата е изградена на површина од околу 100 фудбалски игралишта, опремена е со ...
| | веќе видена | слични

Утринава беше отворена најголемата џамија во Турција, „Чамлиџа“”, која е изградена на 30.000 квадратни метри и има платформа од која посетителите може да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јасно се заложивме за отворање на преговори и со Македонија и со Албанија. Огромен број земји го дели тој став, но за жал поради еден помал број држави не ...
сите 1727 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Анкара отворена најголемата болница во Европа, ќе прима 30.000 пациенти дневно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: