(ФОТОГАЛЕРИЈА 18+) Квалитетна и тотално гола како млада…

Деми Мур пред да стане славна холивудска актерка се сликала гола за списанието Oui. Деми тогаш имала 19 години и работела како пин-ап девојка. Фотографиите кои ги снимил фотографот Кристофер Марин се пуштени во јавноста откако стана славна. Овие разголени фотографии неодамна се поставени на еден блог под изговор дека станува збор за необјавени. Деми во ’90-тите се сликала гола. Така, во 1991 година се појави гола на насловната страница на списанието “Венити фер” додека беше во седмиот месец од бременоста. Со тие фотографии го проби мразот меѓу славните личности кои после неа се почесто почнаа да се сликаат голи во поодмината бременост. Денеска Деми има успешна кариера, пропаднат брак со Брус Вилис и 15 години помладиот маж Аштон Качер.
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред да се појави во спотот за песната Blurred Lines и да ја добие улогата во филмот Gone Girl, Емили Ратајковски поминала две ноќи во Њујорк со фотографот Џонатан Ледер. Фотографиите кои настанале тогаш, неодамна беа објавени и можеа да се купат. Во колекцијата има вкупно 71 полароид, а не е чудно што претходната едиција од 250 фотографии се продаде прилично брзо. „Беше многу, ајде да речеме, опуштена во соблекувањетo. А кога станува збор за фотографирањето, можам да кажам дека беше доста забавно“, напиша Ледер за колекцијата. Изложбата на овие фотографии ќе се одржи следниот февруари во Castor Gallery во Њујорк.
| | веќе видена | слични

20 години во чекор со светските модни трендови. Најновата машка и женска колекција за сезоната пролет-лето 2017, веќе пристигна во продавниците на најпознатиот охридски бутик „Емили“. Прекрасните модели кои се наменети за свечени прилики и можат да се најдат во продавниците на овој препознатлив бренд, во ТЦ „Амам“ на кат во Охрид и спроти градскиот пазар во Струга, деновиве се дел од традиционалната шеста по ред фото сесија што бутикот „Емили“ ја организира за претставување на својата најнова понуда. Моделите кои оставаат без здив ги носеа Сања Котеска, Марија Мојсоска, Марија Николоска, Наум Робески и Тони Трифуноски. За беспрекорната и професионална реализација на модната фото сесија повторно се погрижи продукциската куќа „Мега Продукција“. Фотографиите се наменети за изработка на промотивниот материјал на „Емили“ и Фацебоок страната на познатиот бутик. Бутикот „Емили“ кој секогаш се грижи да изгледате убаво и облечени според најновите модни трендови, своето 20-годишно работење наскоро ќе го прослави со ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 73 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 260 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТОГАЛЕРИЈА 18+) Квалитетна и тотално гола како млада…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: